Autokamera s nočním viděním

Autokamera s nočným videním

Pro každého z nás, který se rozhodne pro využívání autokamery je důležité aby kamera zachycovala kvalitní obraz nejen přes den, ale i v noci a za zhoršených světelných podmínek.

Jak funguje autokamera s nočním viděním?

Na to aby autokamera poskytla kvalitní video i v noci je nutné při výrobě použít kvalitní komponenty a vyladěný software. Dosáhnout kvalitní záznam videa i v tak náročných světelných podmínkách jako je noc, kdy se autokamera musí vypořádat s nedostatkem osvětlení nebo v jiných případech extrémním oslněním jako jsou světla protijedoucího vozidla není vůbec jednoduché. Autokamera s dobrým nočním viděním by měla disponovat kvalitní optikou a clonou s vysokou propustností světla. Propustnost clony bývá označena na autokamere jako f=, nebo f/ (f= 1,6 nebo f/1,6), čím nižší hodnota, tím clona propustí více světla a tím pádem je i video v noci jasnější. Noční vidění na kamerách do auta je vylepšené o funkce jako široký dynamický rozsah (Wide Dynamic Range WDR) a vysoký dynamický rozsah (High Dynamic Range HDR) pro zlepšení kvality snímků v noci. Navíc autokamery Nextbase používají senzor Sony Exmor, který pomáhá zvyšovat čistotu obrazu při jízdě v noci. To se může ukázat jako užitečné při zachycování SPZ v případě nehody.

Autokamery Nextbase Vám poskytnou dokonálý obraz za každých okolností. Nezáleží zda je den, nebo noc. V případě, že váháte kterou Autokamera si vybrat, přečtěte si náš další článek jak si správně vybrat autokameru.