K čemu slouží cyklické nahrávání v autokamere?

nahrávanie v slučke

Cyklické nahrávání v autokamere umožňuje nepřetržité nahrávání, i když paměťová karta dosáhne plné kapacity. To znamená, že starší soubory se přepíší, když SD karta dosáhne limit velikosti souboru. Po zapnutí bude kamera do auta zaznamenávat nepřetržitou smyčku, takže bude vždy nahrávat.

V případě nehody všechny soubory, které byly chráněny aktivací G-senzoru nebo manuálním stisknutím tlačítka na ochranu souborů, se nepřepíšou a zůstanou na paměťové kartě. Proto důležité video sekvence, které se dají použít pro účely pojistného plnění nebo zaslání policii, zůstanou na kartě uzamčené a nebudou odstraněny.

Při kontrole snímků, které se mají sdílet, namísto nahrávání jednoho velkého souboru, cyklické nahrávání třídí každý soubor do spravovatelných segmentů přibližně po 2 až 3 minuty. Tímto se soubor snadno stáhne a přenese. Toto je užitečné zejména pro kamery do auta s podporou Wi-Fi, protože soubor je možné rychle stáhnout a sdílet do telefonu, tabletu.

Při nahrávání ve smyčce bude nutné kartu v určitém okamžiku naformátovat. V takovém případě se na kartě ukládají všechny ochráněné soubory, což zkracuje celkový čas nahrávání autokamery. Obecně se doporučuje naformátovat paměťovou kartu SD jednou měsíčně, aby se uvolnilo místo na kartě. Karta může být snadno naformátována pomocí nastavení a odstraní všechny soubory včetně chráněných souborů.

Doba nahrávání smyčky
Výchozí čas nahrávání pro většinu autokamer je tři minuty pro každý soubor (sekvenci videa), ale lze jej prodloužit na pět minut, díky čemuž je každá velikost souboru zvládnutelná a snadno zobrazitelná při přehrávání záběrů.